Wolontariat - ABC Wolontariatu

Wolontariat Cross Straceńców to wsparcie zarówno dla organizatorów biegu, jak i dla sportowców biorących udział w zawodach.

Wolontariat w swojej definicji to bezpłatna, świadoma i dobrowolna pomoc innym. W takim też duchu budujemy nasz wolontariat. Jest to oferta dla wszystkich ludzi dobrej woli, pasjonatów, którzy chcą wesprzeć tę jedyną w swoim rodzaju imprezę sportową.

Nasza oferta udziału w wolontariacie Cross Straceńców jest skierowana do osób pełnoletnich – studentów, osób pracujących, emerytów. Dysponujemy również sporą liczbą ciekawych ofert prac dla młodzieży, która nie ukończyła jeszcze 18 roku życia. Chociaż działalność wolontariuszy w swojej definicji zakłada m.in. bezpłatność świadczonej pomocy, to przyłączają się do nas możesz uzyskać jednak naprawdę wiele korzyści.

Udział w Crossie Straceńców dla wolontariuszy to okazja do zdobycia nowych umiejętności i bezcennych doświadczeń, poznanie nowych ludzi i wspaniałych sportowców z całego świata. Wolontariat Cross Straceńców to ponadto okazja do brania udziału w przygotowaniach i przebiegu wielkiej imprezy sportowej.

Doświadczenie to może być bezcenne dla wielu ochotników, którzy będą mogli zdobyte umiejętności wykorzystać w swoim życiu prywatnym i zawodowym.

Nasza oferta

Wolontariat Cross Straceńców to niepowtarzalna okazja nabycia nowych, praktycznych umiejętności, poznania wielu ciekawych ludzi, a przede wszystkim dobrej zabawy w doborowym towarzystwie. Pośród wielu zadań, które czekają na wolontariuszy podczas Crossu Straceńców każdy może znaleźć coś dla siebie.

Każdy wolontariusz, który zdecyduje się pomóc przy organizacji Crossu Straceńców otrzyma tzw. pakiet wolontariacki zawierający m.in:
•    pamiątkową koszulkę Cross Straceńców
•    imienny identyfikator ze smyczą
•    wyżywienie i napoje w trakcie imprezy
•    przewodnik wolontariusza – informator o prawach i obowiązkach wolontariusza Cross Straceńców
•    ubezpieczenie NNW na kwotę 5 tys./osoba
•    gadżety od sponsorów i partnerów imprezy

Po zakończonej współpracy wolontariusze Crossu Straceńców otrzymają zaświadczenia i opinie o współpracy i sposobie wykonywania świadczeń. Dokument taki jest ceniony i coraz częściej stanowi uzupełnienie CV osób ubiegających się o przyjęcie na studia lub poszukujących pracy.

Nasze oczekiwania

Od wolontariusza Crossu Straceńców oczekujemy przede wszystkim rzetelności, uczciwości i zaangażowania w wykonywaną pracę. Od pracy wolontariuszy zależy bowiem bezpieczeństwo uczestników biegu, ale także w dużej mierze wolontariusze budują atmosferę każdej masowej imprezy sportowej.

Przede wszystkim szukamy Liderów Wolontariatu. Lider to osoba, która rekrutuje spośród swoich znajomych co najmniej 10-osobowy zespół i odpowiada za swoją grupę. Od osób pełniących funkcję Lidera Wolontariatu oczekujemy zdolności zarządzania dużym zespołem ludzi, a także systematyczności, umiejętność efektywnej organizacji czasu pracy oraz samodzielności i dynamizmu w działaniu.

Oczywiście szukamy również wolnych strzelców, którzy chcą pomóc nam przy organizacji Crossu Straceńców. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce „Wolontariat”, a my na pewno się z Tobą skontaktujemy.