Bieżący rok, rok Jubileuszu Crossu Straceńców jest czasem trudnych decyzji i dużych zmian. Pandemia stawia przed nami niespotykane dotąd wyzwania i wymusza opracowywanie nowych projektów.

Jesteśmy zdeterminowani do przeprowadzenia zawodów X Crossu Straceńców , w tym biegów sztafetowych i Biegu Małego Straceńca.

Uwzględniając aktualne zalecenia sanitarne wypracowaliśmy nową formułę crossowego święta. Zmiany to jednodniowe zawody i krótsze dystanse. Bieg Miedziany, Srebrny i Złoty to teraz odpowiednio 5 – 10 – 15 kilometrów. Zawody odbędą się na jednej, ale niesamowicie atrakcyjnej pętli, którą Straceńcy pokonają również odpowiednio jednorazowo, dwukrotnie i w biegu najdłuższym trzykrotnie.

Podobnie, stosując się do przeciwwirusowych instrukcji zmieniamy organizację Biura Zawodów tak aby praca Biura odbywała się w warunkach maksymalnie bezpiecznych.

Wkrótce przedstawimy Wam już bardzo szczegółowe informacje o X Crossie Straceńców, w tym nowe trasy sztafet, Małego Straceńca i Biegu Głównego a także minutowy program Zawodów i  zasady funkcjonowania Biura Zawodów. Obserwujcie nasze kanały informacyjne, do każdego z Was dotrzemy również drogą mailową.

Zmiany są duże, mamy świadomość, że możecie czuć się zaskoczeni i pewnie wielu z Was będzie chciało zapoznać się z nimi, w tym z nowymi trasami, jeszcze przed zawodami. Tych którzy zechcą to uczynić zapraszamy na Trening Crossowy „Żyj Zdrowo i na Sportowo” – Łączymy pokolenia!

Trening odbędzie się 1 sierpnia o godz.16:00 na Górkowie.

Zaprezentujemy trasy:

- crossowych sztafet

- Biegu Małego Straceńca

- X Crossu Straceńców

Przedstawimy wstępny program zawodów, poinformujemy Was jak zamierzamy zorganizować pracę Biura Zawodów i tam też zaprezentujemy inne ustalenia dotyczące sierpniowego Crossu.

Ponieważ w górkowskich zawodach biorą udział zawodnicy od kilku do ponad siedemdziesięciu lat treningowe spotkanie 1 sierpnia zwołujemy pod hasłem integracyjnego łączenia pokoleń. Zapraszamy całe rodziny, dzieci, rodziców i dziadków. Pokażemy jak optymalnie rozgrzać organizm, zapoznamy was z techniką pokonywania podbiegów i zbiegów a także zaprezentujemy jakimi ćwiczeniami zakończyć crossowe wysiłki.

Spotkajmy się wielopokoleniowo 1 sierpnia na Górkowie!

 

Ps. Jeszcze jedna prośba do uczestników treningu. Ponieważ spodziewamy się że w sobotę na Górkowie może być nas więcej a przebieg treningu (prezentacja tras , programu i założeń zawodów) może powodować, że trudniej nam będzie dochować zaleceń epidemicznych prosimy was o przybycie na trening z maseczkami. Być może będą takie zdarzenia że ich użycie będzie mocno zalecane.

Zapewnimy odkażanie rąk.

plakat-piecioboj  nowa-mapa-cross