VII CROSS STRACEŃCÓW

 

Biegnij dla Karoliny

  

Karolina Chwiła

13 letnia gimnazjalistka cierpi na obustronny zanik nerwów wzrokowych . Choroba jest nieuleczalna, co znaczy, że w perspektywie czasu dziewczyna straci wzrok całkowicie. Ta przypadłość nie polega na słabnącej ostrości widzenia, co można by było skorygować optycznie bądź operacyjnie.
W przypadku zaniku nerwów wzrokowych zawęża się pole widzenia i jest nieuleczalne. Jedyną terapią skuteczną w takich przypadkach jest przeszczep komórek macierzystych, którego dokonać można jedynie w Bangkoku –
w Polsce tego typu działania są jeszcze we wstępnej fazie badań . Karolina potrzebuje ok. 100 tyś zł. na leczenie.

 

1.  ORGANIZATOR

- Firma Sport Górski Jerzy Górski  

- Kontakt z organizatorem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub telefon ( + 48) 504225878 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00

2. PARTNERZY

- Gmina Miejska Głogów

- Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze Głogów
- Stowarzyszenie „Szansa”
- Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking
- Stowarzyszenie MONAR

 3.  CELE IMPREZY 
Popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu człowieka, wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz upowszechnianie biegania jako znaczącego środka resocjalizacji i terapii zajęciowej.

Upowszechnianie Nordic Walking jako uniwersalnej formy aktywności ruchowej dla wszystkich grup środowiskowych i społecznych, którą można uprawiać w każdym terenie, o każdej porze roku.

Integracja uczniów niepełnosprawnych, rehabilitacja poprzez sport.

Upowszechnianie społecznych akcji ratujących życie.

    

4. TERMIN I MIEJSCE

22-23 kwietnia 2017 r (sobota-niedziela) Głogów - Tor Motocrossu Górków.

Uczestnicy na starcie ustawiają się w wydzielonych strefach, według kolorów oznaczeń na numerach startowych i zgodnych z harmonogramem czasowym . Przydział do konkretnej strefy startowej następuje według deklarowanego przez uczestnika dystansu ( 7 -14- 21.195 km ).  

5. BIURO  ZAWODÓW:

Czynne 20-21 kwietnia 2017 W QUBUS HOTEL Plac Konstytucji 3 Maja 1, 67-200 Głogów
w godzinach od 16.00 do 20.00 - Weryfikacja i wydawanie pakietów wszystkich startów
( dzieci, sztafety, drużyny, Nordic Walking )obowiązkowa dla uczestników z Głogowa, powiatu głogowskiego tylko w tych dniach w hotelu Qubus. Dla pozostałych zawodników istnieje możliwość odbioru pakietów w tym terminie.

22-23 kwietnia w dniu zawodów biuro będzie zlokalizowane w oznaczonym namiocie na terenie zawodów. Odbiór pakietów startowych i weryfikacja wszystkich startów soboty i niedzieli
( zgodnie z programem ) dla zawodników spoza Głogowa oraz powiatu.

 

6. PROGRAM

I dzień - 22 kwietnia 2017 (sobota)

Sztafetowe Mistrzostwa Crossu Straceńców

CROSS Straceńców Nordic Walking

GODZINA

WYDARZENIE

20-21 kwietnia
( czwartek-piątek)

w godzinach od 16.00 do 20.00

Biuro Zawodów - QUBUS HOTEL Plac Konstytucji 3 Maja 1, 67-200 Głogów

Odbiór pakietów startowych na wszystkie biegi ( 7–14 i 21 km, Nordic Walking, sztafet, mały straceniec) i weryfikacja startu drużyn ( 3 osoby) na dystansie 42.195 km oraz zespołów ( 6 osób) sztafetowych Mistrzostw Cross Straceńców .

- Pakiety i weryfikacja obowiązkowa tylko dla mieszkańców Głogowa i powiatu głogowskiego.
-Dla pozostałych zawodników istnieje możliwość odbioru pakietów

22 kwietnia (sobota)

09:00 -  10:30

BIURO ZAWODÓW-( tor motocrossu) w oznaczonym namiocie na terenie zawodów.Pakiety startowe oraz weryfikacja zawodników startu Nordic Walking i zespołów ( 6 osób) Sztafetowych Mistrzostw Cross Straceńców spoza powiatu głogowskiego, zagłębia miedziowego .

10: 45

Obowiązkowa odprawa techniczna Nordic Walking - telebim strefa startowa - prezentacja techniki pokonywania rowów z wodą, wejście i zejście z wzniesień.

11:00

Start Nordic Walking 7 km

12:15

Obowiązkowa odprawa techniczna wszystkich uczestników sztafet i ich opiekunów - telebim strefa startowa ( przedstawiamy zasady zmian między zawodnikami i zasady współzawodnictwa.

12:20

Start sztafet ( rocznik szkół podstawowych, uczniowie szkół specjalnych do lat 16-Integracja) ( 6x600 m)

12:50

Start sztafet ( rocznik szkół gimnazjalnych, uczniowie szkół specjalnych powyżej lat 16 -Integracja+)  ( 6x800 m ),

13:30

Start sztafet ( rocznik szkół ponadgimnazjalnych)
oraz Dowolnych Grup Zorganizowanych  bez limitu wiekowego(6x1000 m)

14:30

Dekoracja zwycięzców Sztafetowych Mistrzostw Crossu Straceńców
oraz losowanie nagród wśród uczestników Nordic Walking

 

II dzień
23 kwietnia 2017 (niedziela)
Bieg Małego Straceńca
VII CROSS Straceńców

09:00 – 11:00

BIURO ZAWODÓW
Weryfikacja zawodników, wydawanie pakietów startowych uczestników
II dzień zawodów

11:30

Start Bieg Małego Straceńca

12:00

Starty Falowe co 20 minut
1. bieg złoty 21.195 m ,
2. bieg srebrny 14.000 m
3. bieg miedziowy 7.000m

4. Bieg Elita 21.195 m ( prawo startu otrzymuje 30 najlepszych zawodników z MP biegu złotego 15.555m 2016 r. ) oraz 20 miejsc do dyspozycji organizatora
Każdy uczestnik zobowiązany jest do startu w wyznaczonej przez Organizatora fali. Samowolna zmiana godziny startu będzie karana dyskwalifikacją.

Wyniki nieoficjalne na tablicy informacyjnej przez 1h od zamieszczenia

 

około 17:00

Dekoracja zwycięzców


Pomiar czasu wszystkich biegów zostanie wykonany za pomocą elektronicznych chipów, które będą wydawane w Biurze Zawodów razem z pakietem startowym.

 

W razie awarii systemu ostateczna decyzja odnośnie wyników należy do organizatora. 

7. UCZESTNICTWO    

 

BIEG MAŁEGO  STRACEŃCA
Prawo startu mają dzieci, których opiekunowie wypełnią formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie imprezy, a w biurze zawodów odbiorą numer startowy i podpiszą oświadczenie dotyczące nieletniego zawodnika.

- Odbiór numerów i przyjmowane oświadczenia od opiekunów dla mieszkańców Głogowa , powiatu głogowskiego obowiązkowe w QUBUS HOTEL Plac Konstytucji 3 Maja 1, 67-200 Głogów , 20-21 kwietnia
( czwartek-piątek) w godzinach od 16.00 do 20.00.

Opiekunowie  pokonują wyznaczoną trasę razem ze swoimi pociechami. Na mecie każdy mały zawodnik uhonorowany zostanie medalem.

Oświadczenie dotyczące nieletniego zawodnika – do pobrania na stronie

SZTAFETOWE MISTRZOSTWA CROSS STRACEŃCÓW
rocznik szkół podstawowych, szkół specjalnych do lat 16 (Integracja), szkół specjalnych powyżej 16 lat (Integracja+), gimnazjum , ponadgimnazjalnychoraz dowolnych grup zorganizowanych
 

Sztafeta musi składać się z 6 osób ( koledzy, koleżanki z klasy, ze szkoły, z podwórka, z klubu, współpracownicy firm, instytucji, stowarzyszeń, przyjaciele, grupy znajomych) w dowolnej konfiguracji
( np. sami mężczyźni, kobiety lub drużyna mix). Rywalizacja odbywa się na trasie podzielonej na odpowiednie odcinki  . Następny zawodnik może wystartować dopiero po ukończeniu odcinka przez poprzedniego, gdy otrzyma od poprzednika pałeczkę w wyznaczonej strefie zmian.
O kolejności decyduje pozycja na mecie ostatniego zawodnika.
Opiekunowie osób niepełnoletnich wypełniają formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie imprezy, a w biurze zawodów odbierają numery startowe i podpisują oświadczenie dotyczące nieletniego zawodnika.

Oświadczenie dotyczące nieletniego zawodnika – do pobrania na stronie

Zgłoszenie sztafet uczniów szkół specjalnych należy składać z dopiskiem „Integracja” (uczniowie do lat 16) - start i zapisy sztafety rocznik szkół podstawowych
oraz „Integracja+” (uczniowie powyżej 16 lat) - start i zapisy sztafety rocznik szkół gimnazjalnych

BIEG ZŁOTY – 21.195 m
Prawo startu w biegu złotym – na dystansie 21.195 m mają wyłącznie osoby pełnoletnie, które podczas weryfikacji w Biurze Zawodów okażą dokument tożsamości oraz podpiszą oświadczenie  o  świadomości  zagrożeń i starcie na własną odpowiedzialność.

W Biegu Złotym prowadzone będą dodatkowe kategorie:

Mistrzostwa KGHM , Mistrzostwa Głogowa, Mistrzostwa Monaru
Dla kategorii Mistrzostwa Monaru wymagane będzie podanie nazwy ośrodka podczas rejestracji.

Dla kategorii Mistrzostwa KGHM wymagane jest dodatkowo podanie w oświadczeniu przygotowanym przez organizatora numeru komputerowego pracownika KGHM i nazwę oddziału, a dla zatrudnionych w spółkach należących do KGHM pełnej nazwy spółki. Wymagane jest terminowe zgłoszenie się uczestnika. Klasyfikacja – Mistrzostwa KGHM prowadzona będzie tylko na dystansie 21.195 m.
Dla kategorii Mistrzostwa Głogowa wymagane będzie  w oświadczeniu  przygotowanym przez organizatora dodatkowo potwierdzenie, że uczestnik posiada  administracyjne zameldowanie stałe w Głogowie.

BIEG SREBRNY- 14.000m
Prawo startu w biegu srebrnym – na dystansie 14.000 m mają wyłącznie osoby pełnoletnie, które podczas weryfikacji w Biurze Zawodów okażą dokument tożsamości oraz podpiszą oświadczenia o  świadomości  zagrożeń i starcie na własną odpowiedzialność.

W Biegu Srebrnym prowadzone będą dodatkowe kategorie: Mistrzostwa Monaru
Dla kategorii Mistrzostwa Monaru wymagane będzie podanie nazwy ośrodka podczas rejestracji.

BIEG MIEDZIOWY 7.000 m
Prawo startu w biegu miedziowym – na dystansie 7.000 m mają wyłącznie osoby, które w roku 2017 ukończą 16 lat (rocznik urodzenia 2001 i starsi), które podczas weryfikacji w Biurze Zawodów okażą dokument tożsamości i nie mają przeciwwskazań do biegów długodystansowych oraz podpiszą oświadczenie o starcie na własną odpowiedzialność. Zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać zgodę prawnych opiekunów na uczestnictwo w biegu (podpisanie oświadczenia w Biurze Zawodów przez opiekuna prawnego). Oświadczenie dotyczące nieletniego zawodnika – do pobrania na stronie zawodów
W Biegu Miedziowym prowadzone będą dodatkowe kategorie:
Mistrzostwa Monaru
Dla kategorii Mistrzostwa Monaru wymagane będzie  podanie nazwy ośrodka podczas rejestracji.

 

NOWOŚĆ: KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA W BIEGU na dystansie maratonu 42.195 m .

W klasyfikacji drużynowej mogą wziąć udział drużyny reprezentujące firmy, kluby, instytucje, inne zbiorowości, a także grupy zawodników startujących pod wspólnym szyldem. Drużyna składa się
z minimum 3 osób każda z tych osób musi oddzielnie zaliczyć dystans 7.000 m,14.000 m,21.000 m . Zespół może mieć dowolną ilość uczestników, im więcej osób, tym większa szansa na sukces.Za wynik końcowy drużyny uznaje się sumę trzech najlepszych czasów każdego z osobnych biegów
z dystansu ( 7-14-21km).Zespół taki musi być zgłoszony podczas rejestracji na stronie internetowej

i występować pod jedną nazwą (nazwa musi być wpisana dokładnie tak samo dla wszystkich zawodników z zespołu bez dodatkowych znaków).

Ważne: Ostateczny termin zgłaszania drużyn – 31 marca 2017

CROSS STRACEŃCÓW NORDIC WALKING na dystansie 7.000 m
Pokonaj własne słabości – zrób to z kijami do Nordic Walking – baw się! – integruj! - pokonaj 7 km i naturalne przeszkody – dotrzyj do mety - zostań Mistrzem w CROSS STRACEŃCÓW NORDIC WALKING! Przesuń swoją granicę… i bądź o jeden krok dalej! Ten jeden dzień może być Rewolucją Twojego Życia.

Wydarzenie odbywa się w ramach 2. Amatorskiej Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Nordic Walking Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking 2017.  Organizatorem 2. Amatorskiej Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Nordic Walking jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking (www.psnw.pl), organizator REWOLUCJI Nordic Walking, ale także szkoleń instruktorskich, trenerskich i sędziowskich w całej Polsce w obszarze Nordic Walking, członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Regulamin 2. AOLMNW PSNW 2017: www.liganordic.pl

Głównym celem Uczestników CROSS STRACEŃCÓW NORDIC WALKING jest dotarcie do mety. Organizator nie określa limitów czasowych. Organizator nie będzie dokonywał klasyfikacji Uczestników. Pomiar czasu pamiątkowy w celu weryfikacji uczestników, ponieważ każdy, kto dotrze do mety jest Zwycięzcą i otrzyma pamiątkowy, okolicznościowy medal „Finishera”, a także wyjątkowy pakiet „Finishera”.Każdy "Finisher" weźmie udział w losowaniu nagród na scenie głównej w dniu wydarzenia. Na całej trasie obecni będą sędziowie z Ogólnopolskiej Komisji Sędziów Nordic Walking Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, którzy będą czuwać nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia.

Na miejscu wydarzenia działała będzie aktywna strefa nordic walking Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking - z wypożyczalnią profesjonalnych kijów do nordic walking i obsługą instruktorską (nauka i doskonalenie prawidłowej techniki nordic walking w trudnym terenie – dodatkowo w dniu startu o godz. 10:45 nastąpi pokaz technik pokonywania przeszkód przez instruktorów i trenerów nordic walking PSNW/PZLA). Ponadto wśród wszystkich Uczestników, którzy dotrą do mety, nastąpi losowanie nagród na scenie głównej według programu.

Prawo udziału w CROSS STRACEŃCÓW NORDIC WALKING na dystansie 7.000 m mają wyłącznie osoby, które w roku 2017 ukończą 18 lat (rocznik urodzenia 1999 i starsi), które podczas weryfikacji

w Biurze Zawodów okażą dokument tożsamości i nie mają przeciwwskazań do wysiłku fizycznego oraz podpiszą oświadczenie o starcie na własną odpowiedzialność.

 

UWAGA!


Niedopuszczalne jest startowanie w butach z kolcami ani z korkami – zawodnik zostanie zdyskwalifikowany bez zwrotu opłaty startowej – Dotyczy wszystkich biegów! Dopuszcza się start w butach z protektorem bez dodatkowych metalowych wzmocnień (kolców, łańcuchów itp.).

Zawodnicy będą poddani kontroli antydopingowej przed rozpoczęciem biegu.

kliknij i sprawdź buty (przykładowe spody butów do trialu biegowego)  

8. TRASA                

DYSTANS

TYP BIEGU

21.000 m

Bieg złoty

14.000 m

Bieg srebrny

7.000 m

Bieg miedziowy

7.000 m

Nordic Walking

1.000 m

Bieg Małego Straceńca

6 x 600 m

Sztafetowe Mistrzostwa Cross Straceńców ( rocznik szkół podstawowych, uczniowie szkół specjalnych do lat 16)

6 x 800 m

Sztafetowe Mistrzostwa Cross Straceńców ( rocznik szkół gimnazjalnych, uczniowie szkół specjalnych powyżej lat 16)

6 x 1.000 m

Sztafetowe Mistrzostwa Cross Straceńców ( rocznik szkół ponadgimnazjalnych ) oraz Dowolnych Grup Zorganizowanych 

 

MAPA – Cross Straceńców 22-23 kwietnia 2017 . Bieg Złoty, Srebrny, Miedziowy, Nordic Walking

Po starcie uczestnicy dobiegają do ronda w którym są wyznaczone starty trzech okrążeń
( pętla czerwona, biała i żółta) o różnej skali trudności:

 1. Zawodnik, który startuje na dystansie 7.000 m (bieg miedziowy) musi pokonać trzy wyznaczone okrążenia (czerwone, białe, żółte)  w dowolnie wybranej przez siebie kolejności i po trzecim okrążeniu biegnie do wyznaczonej mety.

Bieg miedziowy  
1x pętla nr 1(czerwona) + 1x pętla nr 2 (biała)+ 1x pętla nr 3 (żółta)
(w dowolnie wybranej przez uczestnika kolejności)

 1. Zawodnik, który startuje na dystansie 14.000 m (bieg srebrny) musi pokonać trzy wyznaczone okrążenia (czerwone, białe, żółte) dwukrotnie w dowolnie wybranej przez siebie kolejności i po szóstym ostatnim swoim okrążeniu musi wbiec na metę.

Bieg srebrny
 2x pętla nr 1(czerwona) + 2x pętla nr 2 (biała) + 2x pętla nr 3 (żółta)
(w dowolnie wybranej przez uczestnika kolejności)

 1. Zawodnik, który startuje na dystansie 21.195 m (bieg złoty) musi pokonać trzy wyznaczone okrążenia (czerwone, białe, żółte) trzykrotnie w dowolnie wybranej przez siebie kolejności i po dziewiątym ostatnim swoim okrążeniu musi wbiec na metę.

Bieg złoty
 3x pętla nr 1(czerwona) + 3x pętla nr 2 (biała) + 3x pętla nr 3 (żółta)
(w dowolnie wybranej przez uczestnika kolejności)

Skala trudności poszczególnych pętli zdaniem organizatora jest następująca:

 • Czerwona pętla Nr. 1 jest najtrudniejszą pętlą (dwa rowy z wodą , podbieg i zbieg śliski i mocno błotnisty);

 • Biała pętla Nr. 2 jest średnio trudna (tor motocrossu , ciągłe podbiegi i zbiegi);

 • Żółta pętla Nr. 3 jest najłatwiejsza (przebiega poza torem motocrossu z długim podbiegiem , krótkimi zbiegami i podbiegami i na koniec z długim zbiegiem).

Na trasach znajdują się: błoto, rowy zalane wodą, zarośla, strome podbiegi, ostre zbiegi, przeszkody naturalne i sztuczne, które zawodnicy zobowiązani są pokonać w sposób wyznaczony przez organizatora. Prezentacja znajduje się na stronie internetowej www.crossstracencow.pl (filmy).

 

9.  ZGŁOSZENIA

 • Zgłoszenia udziału w biegach Crossu Straceńców będą przyjmowane jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

 • Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie zawodów www.crossstracencow.pl
  OD 7 Grudnia 2016

 • Uczestnicy Biegu po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymają indywidualny link z kodem  do płatności przez tpay.com

 • O terminie zgłoszenia decyduje data dokonania wpisowego  (wysłania). Wszystkie koszty wpłaty wpisowego pokrywa osoba wpłacająca.

 • Obowiązuje limit uczestników:

 

BIEG

ILOŚĆ ZAWODNIKÓW

Bieg złoty

175

Bieg srebrny

125

Bieg miedziowy

350

Nordic Walking

50

Bieg Małego Straceńca

300

Sztafetowe Mistrzostwa Crossu Straceńców
( dla roczników wszystkich szkół oraz Dowolnych Grup Zorganizowanych  )

100 sztafet po 6 osób

 

 • Po przekroczeniu limitu każda kolejna osoba, która zgłosi się na zawody zostanie umieszczona na liście rezerwowej.

 • Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 31.03.2017, po tym terminie dopisanie się do listy startowej będzie możliwe tylko w przypadku wolnych miejsc i specjalnej zgody Organizatora.

 

10. WPISOWE – ( opłata startowa)

 • Uczestnicy Biegu po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymają indywidualny link z kodem  do płatności przez tpay.com.

  • Na wszystkie dystansach  7.000m (NORDIC WALKING ), 7000m (BIEG MIEDZIOWY),
   14.000m (BIEG SREBRNY), 21.195m (BIEG ZŁOTY) obowiązują opłaty w wysokości:

 

OPŁATA STARTOWA

TERMINY PŁATNOŚCI

Z opłat startowych od każdego uczestnika biegu złotego,
srebrnego i miedziowego

W wysokości 10 zł zostanie przekazane

Dla Karoliny

70 zł

I termin - od 07. 12.2016 do 18.01.2017

90 zł

II termin- od 19.01.2107 do 18.02. 2017

120 zł

III termin – od 19.02.2017 do 31.03.2017

250 zł

IV termin - w dniu zawodów
(w przypadku wolnych miejsc i zgody Organizatora)
ten przedział wpisowego będzie przeznaczone na akcję charytatywną
( Dla Karoliny )

 

 

 • Pakiet Startowy
  (dla biegu złotego, srebrnego, miedziowego oraz nordic walking)   

1.    numer startowy  + agrafki
2.    plecak sportowy z logo zawodów 
3.    posiłek po biegu (wydawany na podstawie talonu)
4.    woda na trasie
5.    zwrotny chip do pomiaru czasu 
6.    worek na bagaż osobisty do przechowywania w depozycie

 

 • Opłata startowa Sztafetowych Mistrzostw Cross Straceńców wszystkich grup
  wynosi 60 zł od zespołu. Całe wpisowe zostanie przeznaczone na akcję charytatywną ( Dla Karoliny)
  Pakiet Startowy
  1.    numer startowy  +  agrafki
  2.    woda na trasie
  2.    zwrotny chip do pomiaru czasu 
  4.    worek na bagaż osobisty do przechowywania w depozycie

  • Uwaga !
   Od uczestników Biegu Małego Straceńca pobiera się opłatę startową wysokości 10 zł cała wysokość wpisowego zostanie przeznaczona na akcję charytatywną (Dla Karoliny)
   (nie otrzymują oni pakietu startowego poza numerem startowym i agrafkami)

  • Organizator nie zwraca opłaty startowej osobom, które nie ukończyły zawodów lub też nie wzięły udziału w zawodach.

 • Fakturę VAT wystawiamy po przesłaniu informacji na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Osoby, które dokonały przelewu po 31.03.2017 muszą w biurze zawodów okazać potwierdzenie nadania przelewu.

 • W przypadku wniesienia opłaty startowej w niewystarczającej wysokości (np. w wyniku przekroczenia terminu wpłaty określonego w niniejszym regulaminie) zawodnik jest zobowiązany do dopłacenia różnicy do wysokości kwoty, jaką winien on był wnieść zgodnie z terminem, w jakim dokonywał swojej ostatniej wpłaty.

 • Możliwość dokonania wpłat zostanie zawieszona w przypadku, gdy zapisy zostaną zamknięte wcześniej w wyniku wyczerpania się limitu miejsc.

 • Uwaga – osobom, które dokonają opłaty startowej po 31 marca 2017, nie gwarantujemy plecaka sportowego.

 • Odbiór pakietu startowego w imieniu innej osoby jest możliwy na podstawie podpisanego upoważnienia uczestnika biegu do odbioru pakietu startowego – do pobrania.

 • Pakiety startowe nieodebrane w Biurze Zawodów nie będą wysyłane ani wydawane w terminie późniejszym.

 

11. NAGRODY

Medal okolicznościowy tzw. Finisher dla każdego uczestnika, który ukończy rywalizację / przekroczy linię mety.

BIEG ZŁOTY - na dystansie 21. 195 m

Kategoria Open Kobiet i Mężczyzn

MIEJSCE

NAGRODA

1.

1.800 zł , certyfikat i puchar

2.

1.200 zł, certyfikat i puchar

3.

900 zł, certyfikat i puchar

 

UWAGA ! specjalne nagrody dla mistrzów okrążenia.

Zwycięża ten uczestnik, który uzyska najlepszy czas danego okrążenia bez względu na wybrany bieg złoty, srebrny czy miedziowy.

 

 

Mistrz okrążenia otrzymuje :

PĘTLA NR 1 CZERWONA 800m 300 zł

PĘTLA NR 2 BIAŁA 2100m 400 zł

PĘTLA NR 3 ŻÓŁTA 4100m 500zł

 

Kategoria Open kobiet i mężczyzn Mistrz Głogowa na dystansie 21.195m

MIEJSCE

NAGRODA

1.

Puchar i certyfikat

2.

Puchar i certyfikat

3.

Puchar i certyfikat

 

Kategoria Open kobiet i mężczyzn Mistrz KGHM na dystansie 21.195m

MIEJSCE

NAGRODA

1.

Puchar i certyfikat

2.

Puchar i certyfikat

3.

Puchar i certyfikat

 

 

Kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn Bieg Złoty 18-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60+

MIEJSCE

NAGRODA

1.

Puchar i certyfikat

2.

Puchar i certyfikat

3.

Puchar i certyfikat

Klasyfikacja generalna nie dubluje się z klasyfikacjami wiekowymi 

BIEG SREBRNY na dystansie 14.000 m

Kategoria Open Mężczyzn i Kobiet

MIEJSCE

NAGRODA

1.

Puchar i certyfikat

2.

Puchar i certyfikat

3.

Puchar i certyfikat

BIEG MIEDZIOWY na dystansie 7.000 m

Kategoria Open Mężczyzn i Kobiet

MIEJSCE

NAGRODA

1.

Puchar i certyfikat

2.

Puchar i certyfikat

3.

Puchar i certyfikat

 

Kategoria  ZESPÓŁ – drużyna 42.195 m –Maraton ( 7 – 14 - 21.195m)

MIEJSCE

NAGRODA

1.

Puchar i dyplomy

2.

Puchar i dyplomy

3.

Puchar i dyplomy

 

Kategoria Open Kobiet i Mężczyzn Mistrz Monaru nagrody od Stowarzyszenia Monar.

NORDIC WALKING na dystansie 7.000 m
Głównym celem Uczestników CROSS STRACEŃCÓW NORDIC WALKING jest dotarcie do mety. Organizator nie określa limitów czasowych. Organizator nie będzie dokonywał klasyfikacji Uczestników. Pomiar czasu pamiątkowy w celu weryfikacji uczestników, ponieważ każdy, kto dotrze do mety jest Zwycięzcą i otrzyma pamiątkowy, okolicznościowy medal „Finishera”, a także wyjątkowy pakiet „Finishera”.Każdy "Finisher" weźmie udział w losowaniu nagród na scenie głównej w dniu wydarzenia.
Pakiet Startowy Nordic Walking  

1.    numer startowy  + agrafki
2.    plecak sportowy z logo zawodów 
3.    posiłek po biegu (wydawany na podstawie talonu)
4.    woda na trasie
5.    zwrotny chip do pamiątkowego pomiaru czasu  i weryfikacji uczestników
6.    worek na bagaż osobisty do przechowywania w depozycie

 

SZTAFETOWE MISTRZOSTWA Cross Straceńców wszystkich grup startowych - rocznik szkół podstawowych, gimnazjum, ponadgimnazjalnych, szkół specjalnych i Dowolnych Grup Zorganizowanych

 

SZTAFETOWE MISTRZOSTWA Cross Straceńców

MIEJSCE

NAGRODA

1.

Puchar, dyplomy i medale

2.

Puchar, dyplomy i medale

3.

Puchar, dyplomy i medale


12. WERYFIKACJA ZAWODNIKÓW W BIURZE ZAWODÓW

Zgłoszenia udziału w biegach / nordic walking Crossu Straceńców można dokonać tylko do dnia 31.03.2017 za pomocą oficjalnej strony internetowej zawodów.
W dniu zawodów zawodnicy zobowiązani są dokonać weryfikacji w Biurze Zawodów. Na podstawie listy zgłoszeń oraz dowodu tożsamości i po podpisaniu oświadczenia oraz potwierdzeniu uiszczenia opłaty startowej zostanie wydany pakiet startowy.

13. POMIAR CZASU
Zawodnicy zobowiązani są startować w czasie wyznaczonym przez organizatora biegu.

Pomiar czasu –elektroniczny, z wykorzystaniem chipów zwrotnych. Chipy będą wydawane nieodpłatnie w biurze zawodów przy weryfikacji wraz z pakietem startowym. Chip musi być założony nisko podłoża (sznurowadła buta). Utrata lub nieoddanie chipa jest jednoznaczna z dyskwalifikacją.

UWAGA !!

CHIP PRZYCZEPIAMY NA BUCIE

UTRATA LUB NIEODDANIE CHIPA JEST JEDNOZNACZNE Z DYSKWALIFIKACJĄ

 

 

 

14. NOCLEGI
Organizator nie zapewnia noclegów i  nie pośredniczy przy rezerwacji noclegów w innych miejscach.
Polecamy Hotel Qubus w Głogowie (specjalna cena dla zawodników  - oferta sprawdź!)

15. SPRAWY SANITARNE
Organizator zapewnia możliwość skorzystania z pryszniców po biegu/marszu.
W strefie zawodów ustawione będą sanitariaty przenośne typu TOI-TOI.

16.PUNKT ODŻYWIANIA, PUNKTY KONTROLNE.

 1. Punkt odżywiania będzie znajdował się w środku ronda, dostępny po każdym okrążeniu:
  woda
  napój izotoniczny
  banany

 2. Na trasie będą znajdowały się punkty kontrolne pomiaru czasu, każdego okrążenia. Obsługa punktów będzie spisywała numery startowe zawodników skracających trasę.

 3. Zawodnicy skracający lub zmieniający trasę zostaną zdyskwalifikowani.

17. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 • Wszyscy uczestnicy startują na własną odpowiedzialność,
 • Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie,
 • Opiekę lekarską na czas trwania imprezy zapewnia organizator,
 • Podczas biegu wszyscy zawodnicy muszą mieć numery startowe przymocowane do przedniej części koszulek sportowych. Zasłanianie numeru startowego w części lub w całości lub jego modyfikacja jest zabroniona pod karą dyskwalifikacji.
 • Zawody odbędą się bez względu na pogodę,
 • Organizator nie bierze odpowiedzialności za rzeczy wartościowe pozostawione w szatni, należy zdać je do depozytu,
 • W razie awarii systemu ostateczna decyzja odnośnie wyników należy do organizatora.
 • Sprawy nieuregulowane w regulaminie rozstrzyga organizator. Zawodnik ma prawo złożenia protestu po wniesieniu kaucji w wysokości 300 zł. W przypadku odrzucenia protestu przez organizatora kaucja przepada. Protesty będą przyjmowane przez 1h od ogłoszenia wyników nieoficjalnych na tablicy informacyjnej. Czas rozpatrzenia protestu 15 min. Decyzja organizatora i sędziego głównego podniesiona w sprawie protestu jest wiążąca i ostateczna.
 • Zawodnicy, którzy nie dostosują się do poleceń Organizatora i służb porządkowych na trasie, zostaną zdyskwalifikowani
 • Regulamin nie jest wersją ostateczną i może zostać zmieniony do dnia startu.
 • Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.
 • Obowiązuje zapoznanie się z wynikami nieoficjalnymi umieszczonymi na tablicy informacyjnej we wskazanych godzinach. W przypadku braku reklamacji wyniki uznajemy za oficjalne.
 • Podpisanie oświadczenia  jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów zawodów i zgodą na przetwarzanie wizerunku w celach związanych z promocją crossu.